Egy egészségesebb reggeli a mai poszt témája: spenótos rukkolás omlett karobitallal . Muszáj beleférni a menyasszonyi ruhába…vagyis nem csak beleférni, de azt annyira szűkre húzzák, hogy talán kényelmesebb lesz, ha keskenyebb leszek derékban. Így mostanság mindenféle trükkel próbálkozom, hogy egészséges és kevésbé hizlaló ételeket egyek. A kenyeret nyugodtan el lehet hagyni ehhez az omletthez, hisz a karobpor remekül kiegészíti.
Hozzávalók – 1 főre:
- 3 levél spenót
- 3 levél rukkola
- két tojás
- csipet só
Elkészítés:
Verjük fel a tojást a sóval. keverjük hozzá a kisebb darabokra vágott spenótot és a rukkolát. Öntsük a keveréket kisebb sütőformába. Előmelegített sütőben süssük készre 170 fokon. (Serpenyőben normál módon a gázon is természetesen megsüthetjük)
Karobporos reggeli ital:
- 3 dl mandulatej
- 3 evőkanál karobpor
Elkészítés:
Melegítsük fel a mandulatejet, majd keverjük bele a karobport.
A terítéket a Skandi Trend oldalán találjátok meg: tányér, evőeszköz, kancsó, konyharuha
A karobot a szentjánoskenyérfa terméséből állítják elő. Termését igen értékes, emberi fogyasztásra alkalmas eledelnek tartották, és tartják a mai napig. A sötétbarna színű és kissé édeskés ízű karobport a fa hüvelytermésében található magok szárítása és őrlése révén állítják elő.A karobpor a kakaóval ellentétben nem tartalmaz teobromint, amely egy, a koffeinhez hasonlóan serkentő hatású alkaloid, s amely előkelő helyet foglal el az allergiát és asztmát okozó élelmiszerek listáján. A karob emellett glutén- és laktózmentes, nem tartalmaz koleszterint és nátriumszegény. A karobot így nyugodtan fogyaszthatják gyermekek, várandós és szoptató anyukák, idősek, lisztérzékenyek, tejcukorra és kakaóra érzékenyek, csontritkulásban, szív- és keringési betegségekben szenvedők, valamint köszvényes betegek is. Érdemes tehát a hagyományos csoki helyett karobporból készült csokit fogyasztani, mert a karob alapú készítményeknek mindezidáig semmilyen káros vagy mérgező hatása nem ismert. Sőt, a karob köztudottan antioxidáns hatású, védi a beleket az izgató anyagoktól, emellett gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és élelmi rostokban. A karobot a kakaó és a csokoládé helyettesítésére használja a reformélelmiszer-ipar, készül belőle „hamis” csokoládé, csokiízű torták és egyéb édességek – szinte bármi, aminek a receptje kakaóport vagy csokoládét tartalmaz. Forrás: http://www.napfenyesetterem.hu/vegan-eletmod/mire-jo-a-karob





