Sziasztok
Következzen egy újabb személyes bejegyzés. Ezúttal a terhességről. Nem tudnám egy mondatban összefoglalni. Először az első három hónapra úgy emlékszem, mint aki folyton zombi, és mindentől émelyeg és azt sem tudja melyik világon van éppen. Fantasztikus érzés volt, mert nagyon rég vágytam babára, de amint már írtam is egyszer: nagyon untam a hülye embereket. Talán magyar szokás ez, hogy mindennek a rossz oldalát nézzük, panaszkodunk, és ha lehet akkor felvilágosítjuk a másikat egy adott dolog negatív oldalairól. Amikor kismama vagy, nagyon sebezhetőnek érzed magad, hisz fogalmad sincs, jól csinálod-e a dolgokat, és nem tudod mi vár rád. Szóval stresszes volt megélni, hogy “csak teljen le az első 12 hét, mert addig bármi történhet.” Volt aki azt mondta hogy “az még nem is gyerek, azzal még ne számolj.” Valahogy azóta azt hiszem kezdek megerősödni, mert beláttam, hogy nem érdemes ezekre a dolgokra figyelni, a sors úgy is tudja, hogy mit szándékozik veled tenni. Ahogy letelt a 3 hónap, utána rengeteg energiám volt, élveztem az egészet. Persze teljesen igaz az hogy miután anyuka leszel, mindig fogsz aggódni valamin. Miért nem mozog már? Mozgott már eleget? Sokat híztam? Túl kicsi a hasam? Miért nem látszik hogy terhes vagyok? Biztosan meg merjem inni azt a kávét? Stb. stb. Ezt be kell látni hogy amíg nincs egy gyereked – szerintem- addig nem tudod hogy mi a normális – mi az ami nem, hogy alapvetően “jól csinálod-e a terhességet. ” Szóval akinek még nincs babája, az készüljön fel! 🙂 A harmadiktól a kilencedik hónap elejéig fantasztikus volt az egész. Rengeteg energia, sok has simogatás – és beszéd hozzá :), esténként “baba-percek” amikor néztük a mocorgását, és arról beszéltünk milyen lesz majd és miket fogunk vele csinálni. Három hónapot töltök itthon szülés előtt összesen. Viszont egy percet sem unatkoztam, nem néztem tévét napközben, nem hagytam el magam. Talán ezért lepődik meg mindenki hogy mennyire jól bírom. Igaz az a mondás, hogy a terhesség nem betegség. Úgyhogy egyenlőre büszke vagyok magamra. Nem panaszkodhatok semmi fajta fájdalomra, vagy rossz közérzetre. Megtanultam kezelni a terhesség elején az emberek negativitását, a sok kéretlen tanácsot. Azóta ezeken csak mosolygok magamban és azt hiszem én vagyok a legboldogabb kismama, mert tényleg jól érzem magam a bőrömben, nincs semmi problémám, és élvezem az egészet. 🙂 De következzen a kilencedik hónap!
Na de jöjjön is egy kis recept:
Tavaszi detox kúra keretében töltsük fel magunkat vitaminokkal együtt! 🙂
Minden héten egy új smoothie tál recept videót hozok Nektek. Felvettem minden nap a reggeli készítésemet egy hétig. Mindennap más gyümölcsök, más szóratok, és így más hatóanyagok is kerültek a reggeli tálba. Szuperül feltölt energiával, feltankol vitaminokkal, detoxikál és persze számos jótékony hatása van, amit igyekszem majd mindig nektek összefoglalni.
Összetevői és néhány hatás:
diótej: A diótej Vegital készülékkel készült: Növényi tej készítő gép A dió csökkenti a koleszterinszintet, magas Omega-3-tartalma miatt javítja a szervezet inzulintermelését, ezért a cukorbetegségre hajlamosaknak ajánlott.
banán: A-, U-, E-vitamint, vasat, rezet, jódot, mangánt és foszfort tartalmaz.
alma: Tartalmaz kalciumot, foszfort, vasat, magnéziumot, nátriumot, káliumot, kálciumot, nyomelemeket, A-vitamint, B- komplex vitaminokat, kevés C-vitamint.
körte: A körtében rengeteg C-és K-vitamin rejlik, de egy ásványi anyagban, a rézben is bővelkedik. Egy darab körte a napi szükséges C-vitamin mennyiségének 11, a réznek pedig 9%-át tartalmazza!
spenót: Spenót kitűnő forrása a következő anyagoknak: K-vitamin, A-vitamin-, mangán-, folsav, magnézium, vas, C-vitamin, B2-vitamin, kalcium-, kálium-, és B6-vitamin, élelmi rostok, réz, növényi fehérjék, foszfor, cink és E-vitamin.
meggy: Gazdag vitaminokban (A-, B1-, B2- illetve C-vitamin és ásványi anyagok kalcium, kálium, magnézium, vas, cink). A bogyós gyümölcsökhöz hasonlóan kimagasló mennyiségben tartalmaz flavonoidokat, melyek antioxidáns hatásúak. A levében lévő antioxidánsok segítik megőrizni a vénák falának rugalmasságát, és ezáltal a visszérbetegségek elkerülését.
útifűmaghéj: Az útifű maghéj kúraszerű használata rendszeressé teszi az emésztést, megszünteti a székrekedést, segíti a plakkok eltávolítását, csökkenti az éhségérzetet, és kíméletesen tisztítja a májat és epét is.
eper: Gazdag vitaminokban (A-, B1-, B2- illetve C-vitamin) és ásványi anyagok (kalcium, kálium, magnézium, vas, cink).
quinoa: Rengeteg fontos ásványi anyagot (magnézium, kalcium, vas, kálium, foszfor, cink) tartalmaz és gazdag B1-, B2-, E-vitaminban és karotinban.
mák: Vitaminok közül értékes B1-, B5-, B6-vitamin és niacinforrás. Az ásványi anyagok közül pedig nagyobb mennyiségben kalciumot, foszfort , cinket, mangánt, rezet, vasat, káliumot és magnéziumot tartalmaz.

Diótejes spenótos mákos almás smoothie tál
Információ a Nutribullet-ről: http://links.delimano.hu/c/10938019





